Danışmanlık

Özgür Diyet olarak; sağlıklı beslenme ile ilgili sorunların çözümüne katkı sunmak için yola çıktık. Beslenme, herkes için anne karnında başlayıp, canlılığın son bulduğu ölüme kadar devam eden fizyolojik bir süreçtir. Anne karnından başlayarak tüm bu süreçler doğru yönetilirse, beslenme ile ilişkili birçok hastalığı önlemek mümkün.

Tükettiğiniz her şey diyetinizdir derken, aslında hatırlatmak istediğimiz tükettiğiniz her şeyin bedeninizde bir karşılığı / diyeti / bedeli olduğudur.

Toplum sağlığını korumak, iyileştirmek, sağlıklı yarınlar var etmek, doğanın bize sunduğu sayısız mucizevi yiyeceği hakkını vererek kullanmak, tükettiğinizde optimum faydayı almanızda yardımcı olmak için sunduğumuz hizmetleri 3 ana başlıkta sıraladık.

Danışmanlık -  -

Bireysel Hizmetler

Bireysel hizmetler, yüz yüze görüşerek bireyin yaşına, cinsiyetine, fiziksel aktivite durumuna, fiziksel durumuna (boy-kilo), beslenme alışkanlıklarına ve eğer varsa hastalığına göre yemesi gereken yiyecekleri içeren, kişiye özel, yeterli dengeli beslenme planları oluşturulan hizmetlerdir.

Bir Diyetisyenden alınacak hizmetin sadece zayıflamak için olmadığını özellikle hatırlatmak isterim. Kimler bu hizmeti alabilir derseniz birkaç cümle ile anlatalım.

Bebek sahibi olmak isteyen çiftler üreme hücreleri sağlığını teşvik etmek ve gebeliğe sağlıklı bir adım atmak için bizimle bireysel görüşüp sağlıklı beslenme planına kavuşabilirler, bu süreçteki temel basamakları sağlıklı inşa edebilirler.

Emziklilik döneminde, gebelikte edinilmiş kilolardan kurtulurken anne sütü üretim miktarını takip ve teşvik eden bir beslenme programı ile sağlıkla doyasıya hafiflerken bebeğini de sağlıklı beslediğinden emin olmak isteyen anneler bu hizmetimizden faydalanabilir.

Kendilerine güzel yarınlar bırakmak için her şeyi düşünen ebeveynler bebeklerini nasıl sağlıklı besleyeceğini birebir uzmanından öğrenerek yarının yetişkin bireylerinin beyin gelişimin %80’inin tamamlandığı bu dönemi nasıl sürdüreceklerini öğrenebilirler.

Ergenlik döneminde; kilo ve iştah problemleri yaşayan çocuklar için sağlıklı beslenmeyi eğlenceli şekilde öğrenebilecekleri bir süreci paylaşabiliriz. Çünkü bu dönemdeki ağırlık kazanımları gelecekteki yetişkin bireyin sağlık durumun temelini atmaktadır.

Obezite, maalesef belirli bir yaş veya bölgede görülen bir durum değil, her yaş grubundan bireylerin yaşam kalitesini bozarak birçok hastalık için zemin oluşturan bir sağlık problemidir. Ağırlık yönetimini her yaş grubunda ihtiyaçlara göre planlamak bizim işimiz.

Demir yetersizliği olanlar, sindirim problemleri yaşayanlar, diyabetle yaşamaya çalışanlar, oruç tutarken açlığını dengelemek isteyenler, formunu korumak/ fit kalmak isteyenler… Liste uzayıp gider. Kısacası sağlıklı beslenme denilince yelpaze herkese kadar uzanıyor. Beslenme sağlık halinin temel belirleyicisi olduğuna göre, biz sağlıklı hissetmenizin temel planını oluşturmak üzere buradayız.

Herkesi Doyasıya Sağlıklı Hafifliği yaşamaya davet ediyoruz.

Danışmanlık -  -

Online Hizmetler

Bireysel hizmetler kapsamında sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak isteyip Ankara dışında olmaları sebebiyle ulaşamayanlar için oluşturduğumuz hizmet türüdür.

Başka bir şehirde / ülkede yaşayan; yoğunluk, mesafe ya da yakında bir uzmanın olmaması nedeniyle yüz yüze görüşmeye zamanı / imkânı olmayanlar, sağlıklı beslenmek ve formda kalmak isteyenler için bulunduğu yerden bir uzmana danışabileceği bir kolaylık olarak Online Diyeti geliştirdik.

Danışanın mimiklerini okumak biz diyetisyenler için önemlidir. Bu nedenle Skype, vb. programlar ile görüntülü görüşme yöntemi üzerinden Online Diyeti yüz yüze gerçekleştirmekteyiz.

Size bir ön değerlendirme formu göndermiyoruz. Online Diyet sayfamızdaki Beslenme Durumu ve Diyet Değerlendirme Takip Formu dolduruyorsunuz.Biz de sizin durumunuzu değerlendirerek sizinle iletişim kuruyor ve randevu için uygun zamanı birlikte belirliyoruz.

Yaptığımız görüşmede ihtiyacınıza göre alacağınız hizmetin işlem basamakları size anlatılmaktadır. Sizden randevu saatine kadar bulunduğunuz yerde bir dahiliye uzmanına giderek Dikkate Alınan Rutin Testleri yaptırmanızı ve sonuçları ile birlikte ödeme dekontunu tarafımıza iletmenizi talep ediyoruz.

Randevu saatinde Skype veya tercihinize göre başka bir araçla görüntülü olarak aranırsınız. Beslenme öykünüzü, alışkanlıklarınızı, varsa sağlık sorunlarınızı görüşme sırasında soru cevap şeklinde not alıyor değerlendiriyoruz. Size özel beslenme planınızı mail yoluyla size ulaştırıyoruz. Daha sonra haftalık görüşmeler ve beslenme takipleri ile devam eden Doyasıya Sağlıklı Hafifliği yaşayacağınız süreç başlıyor.

(Kurumsal hizmetlerde de online olarak verilecek hizmetler için süreç benzer şekilde ilerler. Yalnızca Eğitimler online olarak verilmemektedir.)

Danışmanlık -  -

Kurumsal Hizmetler

Kuruluşunuzun ihtiyacına göre planlanmaktadır.

Bankalar, sağlık merkezleri, kreşler, okullar, rehabilitasyon merkezleri, oteller, yemek şirketleri, restoranlar gibi toplu beslenme yapılan her türlü kuruluş ile sağlıklı çözüm ortağı olmaktayız.

Kuruluşunuz çalışanlarına verilecek olan yemek hizmeti için sağlıklı toplu beslenme menüleri hazırlıyoruz. Bununla işteki verimliliği artırırken, hastalık oranını azaltmayı hedefliyoruz. Toplu beslenme alanındaki geniş deneyimimizle mutfak ve üretim koşullarınız, çalışanların enerji ihtiyaçları ve mevsimleri dikkate alarak bu süreci yönetiyoruz. Menüleri 1 aylık olarak planlamaktayız. Talep edildiği taktirde üretim yeri denetimleri de gerçekleştirmekteyiz.

Café / Restoran / Otel mutfaklarınız için kalori hesaplamaları gerçekleştiriyor tariflerinizi sağlıklı hale getiriyoruz. Yediklerine dikkat eden misafirleriniz için tercih edilen yer olmanıza sağlıklı katkılar üretiyoruz.

Kurumsal kimliğinize pozitif değer katmak, çalışanlarınızın beslenme bilgisini artırarak verimliliği artırmak ve toplum sağlığını desteklemek için Kuruluşunuza Özel Beslenme Eğitimleri düzenlemekteyiz. Bu eğitimler, en az 10 kişilik gruba toplu olarak verilen eğitimden oluşur. Eğitimler kuruluşunuz özelinde tercihlerinize göre düzenlenebilmektedir.