Hakkında

Ayşegül Yılmaz Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi’nden mezun, yeterli ve dengeli beslenmenin sağlıklı yarınların gereği olduğuna inanan, doğadan ve doğaldan yana yaşamı savunan, meraklı, heyecanlı ve araştırmacı bir Diyetisyen.
2006 yılında mezuniyetini takiben çeşitli kamu kuruluşlarında (hastane, askeri birlik, engelsiz yaşam ve bakım merkezi gibi.) toplu beslenme alanında yönetici olarak görev aldı. Eş zamanlı olarak sağlık/güzellik merkezinde sağlıklı beslenme ve kilo kontrolü için bireysel beslenme danışmanlığı yaparak birçok kişinin hafiflemesine yardımcı olmaktaydı.
Bu süreçte toplumun beslenme davranışlarını, bireylerin beslenme tercihlerini yakından gözlemleme ve bireysel beslenme danışmanlığı ile pekiştirme şansı buldu.
Aldığı eğitimler ve 10 yılı aşan meslek deneyimi ile sağlıklı yaşam ve beslenme danışmanlığı alanında deneyimli bir diyetisyen olarak hizmet vermektedir.
İyilik halinin devamlılığı ve yeterli / dengeli beslenme ile hastalıklardan korunmak için size ve ihtiyacınıza göre kişiye / kuruluşa özel beslenme programları hazırlamaktadır.

Deneyimler

2012-2016
Korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan 800 engelli bireyin yaşadığı Saray Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde barınanların bütün beslenme ihtiyaçlarını karşılayan mutfakta Yönetici Diyetisyen olarak çalıştı. Özel beslenme gereksinimi olanlar için ayrı, personel ve normal beslenebilecek barınanlar için ayrı toplu beslenme menüleri planladı. Üretim süreçleri ve malzeme teminini planlama, üretim süreci denetimi ve tüketim sonrası tüketici durumu değerlendirmesi süreçlerini yönetti.
Artık sağlıklı yaşam ve beslenme danışmanlığı alanında kendi ismiyle yer almanın da vakti gelmişti.

2011-2012
Kocaeli’ndeki Deniz Ana Üs Komutanlığı, Gölcük Donanma Mutfağında İşletme Müdürü olarak çalıştı. 3 gıda mühendisi, 2 servis müdürü, aşçılar, aşçı yardımcıları ve diğer servis personeli ile toplam 190 personelden oluşan bir ekiple günde 3 öğün ve öğünde 7500 porsiyon yemek üretim, servis ve sonrası hizmetler döngüsünü yönetti. Yaşam dinamikleri yolunu tekrar Ankara’ya çevirince eski işine geri döndü.

2008-2011
Doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılama güçlükleri olan 0-70 yaş grubunda korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan 800 engelli bireyin yaşadığı Saray Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde barınanların bütün beslenme ihtiyaçlarını karşılayan mutfakta Yönetici Diyetisyen olarak çalıştı. Özel beslenme gereksinimi olanlar için ayrı, personel ve normal beslenebilecek barınanlar için ayrı toplu beslenme menüleri planladı. Üretim süreçleri ve malzeme teminini planlama, üretim süreci denetimi ve tüketim sonrası tüketici durumu değerlendirmesi süreçlerini yönetti. Aldığı bir şehir değişikliği kararı ile buradaki görevinden ayrıldı.

2006-2008
Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi mutfağında yatan hasta ve personel için diyet ve normal yemek menüleri planladı. Üretim süreçlerini yönetti ve denetledi. Hasta ziyaretleri yaparak diyet menülerinin uygulanırlığını takip etti. Hastane bünyesindeki hizmetinden dolayı Teşekkür Belgesi ile ödüllendirildi.
Hastanedeki işi ile eş zamanlı olarak Polatlı Mayasante Polikliniğinde, Dr. Nilgün Elbistanlı ile birlikte çalışmaya başladı. Buradaki 4 yıl süren sağlıklı yaşam ve beslenme danışmanlığı hizmeti şehir değişikliği sebebiyle sonlandı.

2006/ Stajlar
Reform Beslenme Danışmanlık (Ferin Batman),
TAİ-Havelsan Odtü Teknokent Yemekhanesi,
Hacettepe Üniversitesi Hastanesi

Ayşegül Yılmaz

Diyetisyen

Sizden Gelenler

 • Tesadüfen karşılaştığım bu sitede kendi diyetisyenimi aradım tavsiye yazmak için ama yoktu. baktım ben ekleyebiliyormuşum... Paylaşmak istedim. akupunkturdan ilaçlara kadar denemediğim yöntem kalmamış uygulamadığım populer diyet kalmamışken tanıştım kendisiyle... Ona teşşekkür borçluyum. beslenme programımı hazırlarken ne yemek istediğimi sorması hele ki! Öyle bir diyalog kuruyor ki sizinle listenin dışına çıkınca kendinizi ihanet etmiş hissediyorsunuz.. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
  M.D. (Danışan)
 • Ayşegül...Hem insan hem de diyetisyen olarak bir deryadır. Açıksözlülük, dürüstlük, cesaret, samimiyet gibi insana özgü erdemlerin tamamına eksiksiz olarak sahiptir. Çok sevdiğim bir arkadaşım olmasının yanısıra, çok takdir ettiğim bir meslektaşımdır. Bilgisini hiç esirgemeden paylaşan, dost canlısı Ayşegül'ün danışanlarına da en kaliteli hizmeti verdiğine eminim...Çizgisi ve yolu belli olan hiç bir zaman etik değerlerden ödün vermeyen Ayşegül'e başarılar diliyorum.
  Dyt.Gizem ŞEBER
 • Ayşegül hanımla 2009 yılında tanıştım,entellektüel kişiliğiyle insanlığıyla beni çok etkiledi herzaman yeniliğe açık araştırmacı bi ruhu var. Tanıştığım yıl kilo problemim vardı bu sorunu bana uygun yazdığı diyetlerle çözdük tatlı sert mizacıyla kilo verme sürecimde hep yanımdaydı şimdi 2 çocuk annesiyim Hatta 2. Çocuğum şuan 2 aylık😊Hamilelik döneminde aldığım kiloları yine Ayşegül hanımın yardımıyla vermeye başladım üstelik emzirme döneminde verdiği diyet listesiyle hem sütüm arttı hemde zayıflamaya başladım😊Sayesinde bu yaza fit bi anne olarak gireceğim. Ayşegül hanımı iyiki tanımışım iyiki hayatıma girmiş onu çok seviyorum Sizlerede kesinlikle tavsiye ediyorum
  Zeynep Y. (Danışan)
 • Yaklaşık 2 ay önce troid bezi kanseri teşhisi kondu. Bu aşamadan sonra rodyotrapi ve ilaç tedavisi başlandı. Bu süreçte şiddetli kilo kaybı başladı neredeyse 20 kilo kaybettim. Taki Ayşegül hocanın mucizevi önerileri ve çayı ile tanışıncaya kadar. Haftalar sonra ilk defa kilo kaybı durdu, kan değerlerim düzelme eğilimine girdi . Trapi sonrası oluşan yan etkilerde (kusma,bulantı,uykusuzluk, yorgunluk) hepsi yok olmaya başladı. Ayşegül hoca sayesinde oldu bütün bu değişim. Durumumu Paylaşmanın iyi olacağını düşünüyorum. İyi ki varsınız hocam iyi ki sizi tanımışım. Yaklaşımınız kanserle mücadeleme cok değerli katkılar sundu. Her şey için sağolun . ..
  Nazım D. (Danışan)
 • Diyetisyen Ayşegül Yılmaz ile şahsen tanışmadım ve yüz yüze görüşmedim ancak telefon ile görüşme imkanım oldu kendisi ile ilk görüşmemiz müşterek bir tanıdığımız vasıtası ile oldu ben İzmit'de ikamet etmekteyim ben 20 Temmuz 2016'da şah damarımın yüzde yüz tıkanması sonucu sol tarafıma geçici felç bağırsaklarım yeterince çalışmadığı için birde bağırsak (kabızlık değil) sorunu yaşıyordum oldukça sıkıntılı bir dönem geçirdim bunu öğrenen bir arkadaşım bana yardımcı olabilecek mükemmel bir diyetisyen yeğeninin varlığından bahsetti ve görüşme, yapmam için Ayşenur Yılmaz'ın telefon numarasını verdi indi. İlk görüşmede edindiğim (benden titizlik ile gerekli bilgileri aldı) ilk intiba müthiş idi. GÖRÜŞME TELEFONLA OLMASINA RAĞMEN YARDIMCI OLMA İSTEĞİNDEKİ İÇTENLİĞİ HİSSEDEBİLİYORDUM SORULARIMA AYRINTILI VE TATMİN EDİCİ CEVAPLAR ALDIM... Sonrasında benden tahlil sonuçlarını istedi ve şahsıma özel özenerek hazırlanmış diyet listesi gönderdi ilk planda rahatsızlığım katlanabilir düzeye geldi günden güne iyileşme ilerledi ve şikayetlerim yok denecek kadar azaldı sadece iyi ve duyarlı birisi ile değil aynı zamanda bilgili ve tecrübeli birisi ile karşı karşıya olduğuma emin oldum daha sonrada bana çok iyi geleceğini düşündüğü kambo çay kültürünü kapıma kadar iletilmesini sağladı benim için elinden gelenin en iyisini yaptığından ve bundan sonra da yapacağından eminim.
  Mustafa N. (Danışan)
 • Öncelikle Özgur Diyet online hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum Ayşegül hanıma. Biz yurt dışında yaşayan Türkler için anadilde hizmet almak paha biçilemez. Şimdi gerçekten etkilendiğim konulardan bahsetmek isterim,mesleki başarıya ek. İlk olarak size gerçekten zaman ayırıyor ,hayatınızla ilgili en ince detayları değerlendiriyor beslenmeme planınızı oluştururken. (Bulunduğunuz yerdeki ulaşılabilir besinlerden tutunda çocuklarınızın sevebileceği menülere kadar.) İkinci konu kendinizi diyet yapar gibi hissetmiyorsanız; sadece küçük dokunuşlarla mutfak kültürünüzü değiştiriyor farketmeden tatlı tatlı. Yani tam anlamıyla Özgür Diyet. Son olarak ve en önemlisi bence ;hicbir ekonomik çıkar düşünmeden size bilgi birikimini aktarıyor ki sağlıklı beslemenizin sürekliliği olsun. Bilgisini sizinle cömertçe paylaşıyor; neyi neden tüketmeliyim bilincini veriyor. Sayesinde on kiloyu hiç zorlanmadan kalıcı bir şekilde verdim. Özellikle yurt dışında yaşayan arkadaşlara online diyet Özgür Diyet hizmetini tavsiye ediyorum.
  Aslıhan E. (Danışan)
 • Bana sağlığımı tekrar kazandıran insandır. Eğitimi ve kişiliğiyle mesleki anlamda çok basarili bulduğumu belirtmek isterim. Diyet ve diyetisten kavramı kavramıyla beni tanıştıran insandır. Şiddetle tavsiye edilir.!!! Kilo almak veya vermek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sağlıklı bir yaşam için kesinlikle Diyetisyen Ayşegül Yılmaz derim. Tavsiyeleriyle reflu hastalığımı iyileştiren ve artık bir uzman gibi kendisine danıştığım ve hiçbir zaman değerli tavsiyelerini esirgemen çok değerli Diyetisyenim Ayşegül Yılmaz selam ve sevgilerimi burdan yollamak isterim.
  Mir (Danışan)
 • Diyetisyen Aysegul Yilmaz kuzenim olur ama tavsiye etmemin sebebi akrabaligimizdan oturu degil. Cunku ben de su siralar kilo problemleriyle ugrasiyorum ve bir diyetisyen olarak kendisini basarili buluyorum. Yuzyuze gorusme sansimiz olmamasina ragmen(farkli sehirlerde yasadigimiz icin)online terapi ile kilo problemlerine cozumler sunuyor. Bunu yaparken de kesinlikle sizi motive edici ve arkadas canlisi bir yani var. Her gorusme de diyetiniz nasil gidiyor olursa olsun sizi rahatlatip diyetinize devam etme isteginizi ve gucunuzu pekistirecektir Benim icin diyet yaparken en onemli seylerden biri de sevdigim yemeklerden mahrum kalmamak. Kesinlikle uzak durabilecegim bir yiyecek maalesef yok. Ama Aysegul sizin vazgecemediginiz bu yiyecekleri cok guzel bir sekilde diyet duzeninize entegre edebiliyor. Genelde diyetisyenler belirli bir yiyecek listesi sunarlar kesinlikle uzak durulmasi gereken, bunun olmamasi gercekten insani rahatlatiyor ve diyeti daha uygulanabilir hale getiriyor. Ozel bir saglik sorununuz varsa (ki bu sadece fiziksel olmak zorunda degil ruhsal da olabilir) bu problemlere iyi gelecek saglikli secenekler sunabiliyor. Yedigimiz herseyin vucudumuza ve yasadigimiz saglik problerine olan olumlu ya da olumsuz etkisini goz onune alarak diyet programinizi duzenliyor. Ve son olarak eger benim gibi bilimsel arastirmalara, verilere, degerlendirmelere takmis bir insansaniz ve tukettiginiz gidalarla ilgili ikna edici kalabalik bilimsel laflar duymadan vucudunuza giren besinin, ya da uyguladiginiz diyet turunun ise yararliligina ikna olmuyorsaniz Aysegul sizin icin mukemmel bir secenek. Cunku kendisi surekli yeni cikan arastirmalari takip edip bu bilimsel detaylari hic can sikmadan, kolay bir sekilde (ya da tercih ederseniz ayrintilariyla) aciklayabiliyor. Yani sadece sizi diyetiniz konusunda yonlendirmekle kalmayip ogretiyor da... Eger bir diyetisyen arayisi icindeyseniz, kendinizi rahatlikla Dyt. Aysegul Yilmaz'a emanet edebilirsiniz.
  E.E (Arkadaş/Tanıdık)
 • Öncelikle Ayşegül Hanım'la tanıştığım andan itibaren, kendime olan özgüvenimin geldiğini ve hayata bakış açımı değiştirdiğini söyleyerek sözlerime başlamam gerekiyor. Güler yüzüyle ve sakin tavrıyla, size imkansız görünen bir şeyi aklınızdan sizden habersizce siliveriyor, iki ayda farkında olmadan hedefime ulaştım ve sonrasında da hiç bir şekilde aynı kiloları almadım kontrol edilebilir şekilde 2-3 kilo aldığım zamanlar oldu ama hemen onun desteğiyle kendimi hiç bir şekilde bırakmadım. Ayrıca verdiğim kilolarla ve tavsiye ettiği çayıyla hormonal dengeyi de sağlamış bulunmaktayım. Benim herkese burdan önerim hemen uzman bir el tutmaları, bu alanda sayısız başarısıyla tavsiye edebileceğim bir Diyetisyendir Kendisine burdan tekrar teşekkürlerimi iletiyorum.
  Gözde Ş. (Danışan)
 • Ayşegül’ü uzun süredir tanıyorım.çok değerli bir insandır.onun sayesinde geçen seneden beri kombu mantarı çayı mayalıyor ve tüketiyorum.bu süreçte mesaj yoluyla bütün sorularımı cevapladı.kendisine minnettarım.bence mesleğini iyi yapan ve her geçen gün kendini geliştiren bir insan.enerjisi ve güleryüzlülüğünü de seviyorum.bir keresinde arkadaşımın annesi için diyet programı hazırladı ve bunun için bir ücret talep etmedi.para birinci amaç değil onun için ve bu durum çok güzel bence.çağdaş ve entellektüel bir insan olması da artılarından biridir.soğuk veya mesafeli bir insan değildir.
  Çiğdem (Arkadaş/Tanıdık)
 • Güler yüzlü ve motive etmeyi gerçekten iyi bilen bir beslenme uzmanı, çünkü doğru beslenmek doğru motivasyonla sağlanıyor, Ayşegül hanım da bunu başarıyor, sizi elinize sadece bir liste ile evinize göndermiyor, pozitif enerjisi için kendisine teşekkür ediyorum.
  E.Z. (Danışan)
 • Sigarayı bıraktıktan sonraki süreçte aldığım kiloları veremeyince hemen başvurdum ve çok memnun kaldım, 5 kg gitti bile. Ayni sırada üniversiteyi bitirdiğim canım arkadaşım Ayşegül Yilmaz Ankara’da ki güzel ofisine ulaşmam mümkün olmamasına rağmen beni uzaktan takip ederek ve peşimi hiç bırakmayarak zayıflattı. Herkesle ısrarla tavsiye ederim.
  G.R. (Danışan)

Sizlere sağlıklı beslenme çözümleri üretiyoruz.

Ben Özgür Diyeti var ederken sıcacık dostluğunu ve dayanışma ruhunu yanımda hissettiğim Esra Rahşan Çalışkan’a sonsuz teşekkürler.